به فرزندان خود شنا.سوارکاری و(تیراندازی بیاموزید)پیامبر اکرم(ص)

 انواع کلت ها


کلت کمری

در سال 1951 توسط ( ایگور استچکین )طراحی شد و بهمراه اسلحه اکاروف PM که از همان کالیبر برخوردار بود ، توانست از نیروی زمینی ایالات متحده مجوز دریافت کند . این اسلحه جدید که APS نام دارد ، برای خدمه واحدهای توپخانه ، زرهی و تانکها و همچنین کاربران RPG 7 و افسران خط مقدم ارائه شد . اما بزودی مشخص شد که حمل APS با قاب و قنداق سنگینش بسیار مشکل میباشد ، اما فاقد توان لازم مورد نیاز برای یک جنگ افزار نظامی بود و بنابراین از خدمت کنار گذاشته شد و در انبار قرار گرفت . اما در دهه 1970 میلادی ، با نصب یک لوله گسترده تر شده و قطعات جدید در دهانه اسلحه ، نمونه APSB ارائه شد .این نمونه دارای صدا خفه کن و قنداق جداشونده بود . 


در دهه پر کشمکش 1990 ، APS بار دیگر در دستان مأموران اعمال قانون روسیه جان دوباره ای گرفت . APSدر مقایسه با نمونه اصلی ماکاروف PM دقت و توان بالاتری داشت . APSهمچنین از دقت شلیک دوباره بسیار خوبی در حالت نیمه خودکار و کاملا خودکار برخوردار بود . در حال حاضر ، با وجود پیدایش اسلحه های مدرن تر و توانمند تر مثل : یاروگین PYA یا GSH-18 هنوز APS توسط نیروهای اعمال قانون روسیه مورد استفاده قرار میگیرد. و این امر تا حدودی بدلیل قابلیت آماده شدن سریع مهمات 18 × 9 میلیمتری نسبتا کم قیمت ، دقت خوب و لگد پائین این اسلحه میباشد .امروزه این اسلحه در قالبهای رزمی بالا باز قرار داده میشود و نه در قالب سنگین ناکارآمد قبلی .

مشخصات اسلحه کمری استچکین

APS یک اسلحه کمری سبک با سازه کامل فلزی ، چخماق خارجی و ماشه دو حالته میباشد .برگه ناظم آتش سه حالته که بر روی گلنگدن قرار گرفته است ، امکان انتخاب شلیک تک تیر یا رگبار را فراهم می آورد .برای پائین آوردن نواخت تیر تا حد قابل کنترل 600 گلوله در دقیقه ، APS دارای یک کاهش دهنده نواخت تیر پیستون شکل میباشد که بر روی قبضه نصب شده است . فنر ارتجاع اسلحه در اطراف لوله واقع شده است . سایت جلویی بر روی گلنگدن ثابت شده است و سایت عقبی را میتوان بسته به برد شلیک ، در وضعیت 25 ، 50 ، 100 و 200 متر قرار دارد . برای بهبود دقت در حالت دور برد و کاملا خودکار ، میتوان یک قنداق ، قاب را به قبضه متصل کرد . قنداق ، قابهای قبلی از جنس چوب بودند اما در نمونه های جدیدتر از مواد پلاستیکی استفاده شده است .

مشخصات فنی:

کشور کالیبر طول وزن با خشاب خالی وزن با خشاب پر طول لوله ظرفیت خشاب

روسیه 9/18ملیمتر 255 ملیمتر 1020گرم 1220 140 20 گلوله

تفنگ Desert Eagle(عقاب)

اين مدل قادر به شليك گلوله هاي كاليبر 375/0 مگنوم ، 44/0 مگنوم و 50/0 مي باشد. كارخانه سازنده اين سلاح ، كاليبر 44/0 مخصوص Cor-Bon و 50/0 AE را نيز براي آن درنظر گرفته است. ولي تاكنون هيچ تپانچه اي را با دو كاليبر ذكر شده در آخر توليد نكرده است. براي تعويض كاليبر سلاح ، كافي است لوله و مكانيزم تغذيه ان را با نوع مورد نظر تعويض كنيد. طبق يك نظرسنجي ، محبوب ترين لوله هاي مورد استفاده در اين سلاح ، انواع 6 اينچي هستند. تمامي اين لوله ها ، مجهز به زائده اي مي باشند كه براي نصب دوربين درنظر گرفته شده است.


ساختمان کلت:

برای ساخت یک کلت دانستن مطالب فوق به طور دقیق الزامی می باشد تا دچار مشکل نشوید

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:45  توسط یاشار | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
سلام یاشار هستم مدت زیادی که در
ضمینه سلاح های مدرن فعالیت میکنم
امیدوارم مطالب مورد رضایت شما واقع شود

نظر بزارید عکس ها و مطالب جدید تری رو واستون بزارم

نوشته های پیشین
بهمن ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
پیوندها
انتی پسر
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

statisticsGoogle

در اين وبلاگ
در كل اينترنت